top of page

15 Tem Pzt

|

Zoom

Bütünsel 50+ Hafıza Geliştirme Egzersizleri

Bütünsel 50+ Hafıza Geliştirme Seminerlerim konsantrasyonu, hafızayı güçlendirir ve kelime bulma becerisini geliştirir.  Böylece beyin yaşlılıkta bile esnek ve zihinsel olarak güçlü kalır. 

Bütünsel 50+ Hafıza Geliştirme Egzersizleri
Bütünsel 50+ Hafıza Geliştirme Egzersizleri

Saat ve Yer

15 Tem 2024 19:00 – 09 Eyl 2024 20:30

Zoom

Etkinlik Hakkında

Beyin, formda kalmak için egzersiz yapılması gereken bir kas gibidir. Beyninize meydan okumaz ve onu teşvik etmezseniz, onun mümkün olan sadece küçük bir kısmını kullanırsınız. Bu nedenle eğitim ile konsantrasyonu artırmak, daha fazla şeyi hatırlayabilmek ve bunları daha iyi hatırlamak mümkündür.

Yaşlandıkça, beyninizi eğitmeniz daha önemli hale gelir. Üstelik bunu düzenli aralıklarla yapmalısınız. Bu, geniş bir dikkat aralığını korumanın ve aynı zamanda olağan düşünce kalıplarını değiştirmenin tek yoludur. Çünkü alışılagelmiş düşünce kalıplarının dışına çıkabilirseniz, soyut düşünceler için kendinize özgürlük alanı yaratabilirsiniz. Ve soyut düşünceler, beyinde aynı zamanda zihinsel zindeliği artıran yeni bağlantılara yol açar.

Çeşitlilik önemli

Hafıza eğitiminin eğlenceli olması ve zorunlu bir görev haline gelmemesi için çeşitliliğin ön planda olması gerekmektedir. Farklı egzersizler bu nedenle önemlidir. Zor görevleri bilinçli olarak seçenler kendilerine ve beyinlerine meydan okurlar. Zaman zaman ufkun ötesini düşünmek önemlidir. Sadece iyi bilinen şeylerin değil, bilinmeyen şeylerin de denenmesi gerekmektedir.

Beynin nasıl eğitilebileceğine dair çeşitli seçenekler vardır.

Orta yaş bireyler için bir trend haline gelen Bütünsel 50+ Hafıza Geliştirme Seminerlerim bu konuda size yardımcı olacaktır.

Sağlıklı bir beyin, sağlıklı bir vücut demektir

Vücudumuzda tüm fonksiyonlar birbirine bağlıdır. Fiziksel olarak formdaysanız, genellikle formda bir zihne de sahip olursunuz. Sağlıklı beslenen, spor yapan ve kendine dikkat edenlerin zihinsel gelişimi de iyi olur. Çünkü her şey birbirine bağlıdır. Bu nedenle, sadece beynin değil, vücudun geri kalanının da eğitilmesi önemlidir. Bu genç yaşta başlayabilir ve yaşlılığa kadar devam etmelidir.

Hayata dikkatle bakan, hayata ve birçok şeye ilgi duyan veya bu ilgiyi üst seviyede tutmaktan asla yılmayan herkes hayattan da keyif alacaktır. Böylelikle uzun süre aktif olarak kalabilir ve çoğunlukla beyninizi her gün hiç çaba harcamadan çalıştırabileceksiniz.

Bütünsel 50+ Hafıza Geliştirme Seminerlerim konsantrasyonu, hafızayı güçlendirir ve kelime bulma becerisini geliştirir.  Böylece beyin yaşlılıkta bile esnek ve zihinsel olarak güçlü kalır.

  • İsimleri, sayıları veya metinleri daha kolay hatırlamak ister misiniz?
  • Çok fazla çaba sarfetmeden yeni öğrenme içeriği elde etmek ister misiniz?
  • Konuşmaları veya yeni sayıları ezberlemek için basit, pratik teknikler mi arıyorsunuz?

Öyleyse Bütünsel 50+ Hafıza Geliştirme Seminerlerimle doğru cevapları bulabilirsiniz!

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page