top of page

Demansta İletişim

Demansta İletişim Kitabı

İletişim öğrenilebilir bir olgudur.

 

Biz sağlıklı olanlar dahi, başarılı bir iletişim yoluyla hastalardan çok şey öğrenebiliriz. Örneğin, yoğun tempolu bir ortamda daha fazla sabır göstermeye, yavaşlığa ve her şey istediğimiz gibi gitmese bile, daha fazla yaşam sevinciyle dolmaya ne dersiniz?

125,00 TL

Bakan Aile Fertleri ve Profesyonel Bakıcılar İçin Profesyonel Bir Kılavuz

01.

Demans Hastalarıyla Doğru İletişim

Demans hastası kişilerle doğru iletişim için bir rehber

02.

Demans Hastalarında Kaliteli Yaşam

Demans hasta yakınlarını rahatlatacak ve yaşam kalitesini yükseltecek bilgiler

03.

Günlük Yaşamdan Örneklerle

Günlük yaşamdan örneklerle bireysel iletişim kanallarını güçlendirecek öneriler

04.

Pratik İp Uçları

Korku ve saldırganlıkla nasıl başa çıkılacağı konusunda pratik ipuçları

İletişim Temel Bir İnsan İhtiyacıdır

Bu kılavuz, bakan aile fertlerinin ve profesyonel bakıcıların, bir demans hastasının güçlü yanlarını fark etmesine ve bireysel iletişim kanallarını denemelerine yardımcı olacaktır. Demansla mücadele eden her insan benzersizdir ve hastalığın seyri herkes için farklıdır. Etkilenenlerle başa çıkmanın genel-geçer bir ilacı yoktur. 

Bununla birlikte, demans hastası insanları anlamak ve doğru mesajı iletmek için başarılı yaklaşımlar ve farklı iletişim yolları vardır. Bu kitap, çok sayıda pratik ipucu ve günlük örneklerle bu yolları açıklığa kavuşturuyor. 

Uygun iletişim, hasta yakınlarını ve profesyonel bakıcıları rahatlatır ve demans hastası kişilerin yaşam kalitesini artırır.

Uzman Klinik Gerontopsikiyatrist Mefküre Ülker M. Sc.

İletişim temel bir insan ihtiyacıdır. Yeme- içme gibi iletişimde birincil ihtiyaçlarından biridir. İnsanlar henüz doğmadan önce, anne karnındayken çevreleriyle iletişim kurarlar.

Yaşamın her aşamasının, sağlıkta olduğu gibi hastalıkta da kendine özgü iletişim gereksinimleri, bazende sınırlamaları vardır. demans hastalığı tipik olarak ilerleyici bilişsel bozulma ve iletişim becerilerinin kaybı ile karakterizedir.

Bu nedenle demans hastlar, yakın çevreleri ve diğer insanlarla olan iletişimlerinin kesilmesi riski altındadırlar. bu iletişim kesilmesi sonucunda, duygusal ve sosyal izolasyon olumlu ve uyarıcı deneyimlerin kaybı ve nihayetinde yaşam kalitesinde önemli bir düşüş yaşanabilir. 

Bu kitabı okumanın, birçok insanı, demans hastası insanlarla daha anlayışlı ve olumlu bir şekilde başa çıkma yolunda ileri bir konuma taşıyabileceğini umuyorum. İletişim öğrenilebilir bir olgudur. biz sağlıklı olanlar dahi, başarılı bir iletişim yoluyla hastalardan çok şey öğrenebiliriz. Örneğin, yoğun tempolu bir ortamda daha fazla sabır göstermeye, yavaşlığa ve her şey istediğimiz gibi gitmese bile, daha fazla yaşam sevinciyle dolmaya ne dersiniz?

Bu vesileyle hastanızla birlikte harika zamanlar geçirmenizi dilerim.

Unterschrift Mefküre Ülker

Kitap Satın Alma Formu

Demansta iletişim kitabını satın almak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli olacaktır. 

Verileriniz üçünçü kişilerle paylaşılmayacaktır. 

Teşekkür ederim.

Saliha K. 

Kitabınızı bir solukta okudum. Harika örneklerle çok açıklayıcı  bir kitap olmuş. Kitabın bir çok yerini işaretledim. Özellikle o noktaların bana yardımcı olacağına inanıyorum.  Sizi tebrik ediyorum. 

Kitap Hakkında Yorumunuzu Gönderin

Yorumunuz için teşekkür ederim.

bottom of page