top of page
Hotelzimmer-Schreibtisch

Online Demans Danışmanlığı

Demans danışmanlığı, demans hastasına bakım ve refakat süreci ile alakalı sorunları gidermek, bakımı üstlenen kişilerin bu süreç ile alakalı sorularını yanıtlamak ve sürecin nasıl daha ideal bir şekilde yürütüleceğine dair çalışmalar yapmak için verilen hizmettir. Demans danışmanlığının merkezinde hastanın bakımını üstlenen kişi veya kişiler yer alır. Çünkü onların yaşam kalitesinin artması, demans hastasının yaşam kalitesini direkt olarak olumlu yönde etkileyecektir.

Online Demans Danışmanlığı 

Online demans koçluğu Ankara, demans hastaları ile ilgilenen bireylere hem kendilerinin hem de hastalarının yaşam kalitelerini arttırmak amacıyla verilen, özel bir hizmettir. Demans hastaları, özellikle de hastalığın ilerlediği durumlarda bilişsel yetilerinin önemli bir kısmını, ciddi şekilde yitirirler. Bu yüzden de bazen en temel ihtiyaçlarının bile ikincil kişiler tarafından giderilmesi gerekir. Bu süreç hem hastanın kendisi hem de bahsi geçen ihtiyaçları gideren bireyler için zorlayıcı olabilir. Bununla birlikte bazı anahtar noktalara dikkat edilerek ve belli rutinler oluşturularak demanslı hasta bakım süreci çok daha konforlu bir hale getirilebilir. Online demans koçluğu hizmeti, bu anahtar noktaların belirlenebilmesi ve verimli bakım rutinlerinin oluşturulabilmesi için yapılmaktadır.

 

Yazımızın devamında ‘’Online demans koçluğu ne kadar sürer?’’, ‘’ Online demans koçluğu nasıl yapılır?’’, ‘’ Online demans koçluğunun avantajları nelerdir?’’ ve ‘’ Online demans koçluğu kimlere önerilir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Ankara online demans koçluğu hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Online demans koçluğu, demans hastası bireylerin bakımını üstlenen kişilere verilen, özel bir danışmanlık hizmetidir. Çoğu birey ilk başlarda demans hastası eşleriyle ve aile üyeleriyle kendileri ilgilenmek ister. Sevdikleri bireyleri, iyi bir bakım alacağından emin olmadıkları bir kuruma teslim etmek istemezler. Ancak zaman geçtikçe demans hastalarının bakım sürecinin ne kadar zorlayıcı olduğu ile yüzleşebilirler. Demans hastası olan eşlerine veya yakınlarına karşı kızgınlık hissedebilir, yıpranabilir ve yorulabilirler. Bu oldukça doğal bir süreçtir. Online demans koçluğu bu gibi karmaşık hislerin ön planda olduğu bakım sürecini kolaylaştırmak, bireyin süreci daha verimli yürütebilmesini sağlamak ve sahip olduğu duygusal yük karşısında rahatlamasını sağlamak için yapılır.

 

Online demans danışmanlığı, demans hastası bireyin ve onun bakımını üstlenen kişilerin yaşam kalitelerini arttırmak, bakım sürecinin her iki taraf için de daha ideal bir şekilde yürütülmesine yardımcı olmaktır.

 

 

 

 

Online demans koçluğu, demans hastası olan bir aile ferdi veya eşinin bakımını üstlenen bireylere önerilmektedir.

Online demans koçluğu hem demans hastasının hem de hasta bakımını gerçekleştiren bireyin yaşam kalitesini arttıran bir hizmettir. Bu hizmet, değişen hasta bakımı süreci boyunca; bakımı üstlenen bireyin sürece adapte olmasına yardımcı olur. Aynı zamanda bireyin kendi yaşamına da nasıl vakit ayırabileceği, kendi duygu ve düşüncelerini nasıl ideal bir şekilde ön planda tutabileceği gibi konulara da değinilir.

Online demans koçluğunun avantajları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Demans hastasının yaşam kalitesi ve bakım şartları iyileşir.

  • Bakımı üstlenen birey, süreç ile alakalı yaşadığı sorunları dile getirme imkânı bulur.

  • Bakım sürecine dair yaşanan sorunlara profesyonel çözüm yolları geliştirilebilir.

  • Bakım sürecini üstelenen birey veya aile profesyonel olarak desteklenir.

  • Bakım süreci detaylı olarak planlanabilir, sürecin daha verimli geçmesi sağlanabilir.

 

 

 

 

 

Online demans koçluğu, genellikle hasta bakımını sürdüren kişinin ihtiyacı olduğu sürece devam eder. Bilindiği üzere demans ilerleyici bir hastalıktır. Bu yüzden bakım süreci sırasında bireyin üstlendiği sorumluluklar da zaman içerisinde değişiklik gösterebilmektedir. Bireyin bu sürece adapte olabilmesi, süreci olabilecek en verimli şekilde yürütebilmesi ve tüm bunlar sırasında profesyonel olarak desteklenebilmesi için online demans koçluğu; hastanın bakımı devam ettiği sürece sürdürülebilir. Online demans koçluğu seansları genellikle 40 ila 60 dakika kadar sürer. Görüşmelerin sıklığı değişiklik gösterebilir.

 

Online demans koçluğu, hastanın bakımını üstlenen kişiye yönelik yürütülen bir hizmettir. Bu uygulama boyunca belli aralıklarla online görüşmeler gerçekleştirilmektedir. Bu görüşmeler ilk başta tanışma mahiyetindedir. Demans hastasının genel sağlık durumu ve bakım rutini hakkında bilgi toplanır. Bakımı üstlenen bireyin de zorlandığı ve ilerleme kat etmek istediği noktalar dinlenir. Daha sonra ise hem demans hastasının hem de hastanın bakımını üstlenen bireyin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda bir planlama yapılır. Bu planlama destek, danışmanlık ve bilgilendirme görüşmeleri içerir. 

Online demans koçluğu fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre hastadan hastaya değişiklik gösterebilir.

Online Demans Koçluğu Nedir?

Online Demans Koçluğu Neden Yapılır?

Demans Koçluğu Neden Önemlidir?

Online Demans Koçluğunun Avantajları Nelerdir?

Online Demans Koçluğu Ne Kadar Sürer?

Online Demans Koçluğu Nasıl Yapılır?

Online Demans Danışmanlığı Fiyatları 2024

Online Demans Koçluğu Kimlere Önerilir?

bottom of page