top of page

Talep üzerine

|

Inhouse (Kurum içi)

Demans Hakkında Temel Eğitim

Çalışanlarınızın demans hastalarını daha iyi anlamalarına, zorlayıcı davranışlarla başa çıkma konusunda yeterlilik kazanmasına ve demans hastalarını eşlik etmenin doğru yönlerini öğrenmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Demans Hakkında Temel Eğitim
Demans Hakkında Temel Eğitim

Saat ve Yer

Talep üzerine

Inhouse (Kurum içi)

Etkinlik Hakkında

Demans, terapötik müdahaleler için özel bir sorundur. Sağlıklı kişilerde uygulanan yaklaşım ve tavırlar, demans hastalarında bilişsel kısıtlılıkları nedeniyle başarısız olmaktadır. Etkilenenleri ve sizi hayal kırıklığına uğratmamak için bazı düzenlemeler yapılması gerekir.

Bu seminerde demansın en yaygın biçimleri ve semptomları hakkında bilgi edineceksiniz. Yeterli bir yorum yapabilmeniz için en yaygın bilişsel taramalar (mini mental durum testi, saat testi) kısaca tanıtalacaktır.

Videolar ve vaka incelemeleri aracılığıyla demans hastalarının gözünden bakmayı ve etkilenenlerin genellikle tuhaf (!) olarak tanımlanan dünyasına uyum sağlamayı öğrenirsiniz. Uygun etkileşim ve iletişim biçimlerinin yanı sıra çatışmalardan kaçınmaya yönelik müdahaleler öğretilir. Demans ve motorik rehabilitasyon hakkında ilginç gerçekler sunulur, terapötik yaklaşımların olasılıkları ve sınırları ve etik hususlar tartışılır.

Ayrıca kendi vaka incelemelerinizi de beraberinizde getirebilirsiniz.

İçerik:

  • Demansın en yanygın biçimlerine (örn. Alzheimer, vasküler demans, frontotemporal demans, Parkinson sendromlarıyla ilişkili demans) ve bunların ilgili semptomlarına genel bakış
  • Mini Mental Durum Testine (MMSE) ve saat testine kısa bir giriş
  • Demans ve motorik rehabilitasyon
  • Demansı anlamak: Demans hastalarıyla ilgilenmek ve onlarla iletişim kurmak

Süre:

Bir seminer günü ( 8 saat)

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page